Kontakt
Obsługa klienta
Newsletter

Trapeze na UITP Global Public Transport Summit 2019 w Sztokholmie

Rozwiązania nowoczesnej mobilności dla miejskiego transportu publicznego

Branża miejskiego transportu publicznego oczekuje najnowocześniejszych rozwiązań i usług. Mają one integrować i koordynować istniejące oraz planowane sieci, technologie i środki transportu. Trapeze jest wiodącym światowym dostawcą kompleksowych rozwiązań dla miejskiego transportu publicznego. Innowacyjność wraz z aspiracjami sprawiają, że firma jest w stanie zaspokajać potrzeby pasażerów, operatorów i organizatorów transportu dziś, a także w przyszłości. Niezależnie od formy – transport na zapotrzebowanie, taxi, autobusy i tramwaje, czy pociągi - dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w miejskim transporcie publicznym, Trapeze może spełnić wszystkie wymagania dotyczące organizacji atrakcyjnego kosztowo, szybkiego i bezpiecznego transportu publicznego.

Na tegorocznym UITP Global Public Transport Summit w dniach 9-12 czerwca 2019 r. w Sztokholmie Trapeze zaprezentuje innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania pojazdami, kierowcami i ich szkoleniami, zarządzania zajezdniami, flotą i aktywami, systemów kontroli operacyjnej, wyposażenia pojazdów, zarządzania taryfami, a także dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z wyświetlaczami przystankowymi e-papier oraz rozwiązania dla autonomicznej mobilnością. Trapeze będzie obecne na stoisku A3050 w hali A.

 

Innowacje od Trapeze dla operatorów i pasażerów

Systemy sterowania dla operatorów i organizatorów transportu niezależnie od wielkości

Najnowsza generacja systemu zarządzania transportem publicznym LIO rozszerza ofertę produktów z rodziny Trapeze AVLC. Standardowa wersja „LIO-Enterprise”, zyskała mniejszego odpowiednika „LIO-Professional”, dzięki któremu system może być dostosowany do potrzeb mniejszych organizatorów i operatorów transportowych. Oprogramowanie takie może zostać zainstalowane w krótkim czasie, przy mniejszych kosztach.  Trapeze konfiguruje niezbędne parametry w porozumieniu z klientem, minimalizując w ten sposób zaangażowanie pracowników Zamawiajacego, którzy po krótkim szkoleniu mogą korzystać z systemu w pełnym zakresie.
Nowa podejście Trapeze w zakresie oprogramowania w pojazdach oznacza także, że pojazdy te mogą być wyposażone w dostępne na rynku smartfony lub tablety i w łatwy sposób w pełni zintegrowane z systemem sterowania LIO. Nowe rozwiązanie daje szansę na integrację w systemie wszystkich pojazdów, w szczególności u mniejszych operatorów transportu.

 

Efektywne szkolenie w zakresie zarządzania flotą i kierowcami

Oprogramowanie NOVUS SchedulePlus firmy Trapeze pozwala operatorom miejskiego transportu publicznego na planowanie optymalnych tras, spełniając tym samym wymagania zarówno pasażerów, jak i organizatorów transportowych w najlepszy możliwy sposób. Unikalne algorytmy zapewniają maksymalną wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia dyspozytorów, prezentując przejrzyste zestawienie wszystkich czasów i kosztów podróży.

Oprogramowanie NOVUS Driver Training pomaga kierowcom autobusów w świadczeniu usług z najwyższym możliwym poziomem bezpieczeństwa i wydajnością. Skraca czas potrzebny na szkolenie nowych kierowców, uzupełniając jazdę po ulicach szczegółowym treningiem na wirtualnej trasie. Za każdym razem, gdy kierowcy zmieniają trasę na inną, mogą szybko i łatwo zapoznać się z nową sytuacją, w tym ostatnimi zmianami i komunikatami.

 

Planowanie i zarządzanie

System planowania i zarządzania operacyjnego Trapeze to zintegrowane modułowe rozwiązanie do planowania, dysponowania i planowania pojazdów oraz kierowców. Algorytmy optymalizacji i nowoczesne aplikacje komunikacyjne dla personelu wspierają stabilne, wydajne działanie w firmach transportowych. Dostępne są również analizy statystyczne i raporty. W konsekwencji zintegrowane, proaktywne monitorowanie pomaga w codziennej pracy.

 

Rozwiązania do zarządzania taksówkami

Oprogramowanie dla taksówek firmy Trapeze to zintegrowane, skalowalne i całkowicie zautomatyzowane rozwiązanie do wydajnego i bezpiecznego zarządzania transportem pasażerów za pomocą taksówek, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów. Moduł rezerwacji umożliwia pasażerom rezerwowanie podróży w dowolnym momencie i śledzenie zamówionych taksówek. System automatycznie informuje ich o wszelkich zmianach.  Wydajność dyspozycji zleceń zwiększa się dzięki elastycznemu zarządzaniu pojazdami i kierowcami, monitorowaniu podróży i bezpiecznemu przechowywaniu danych. Koszty są redukowane dzięki minimalizacji pracy manualnej i wykrywaniu niepożądanych zachowań kierowcy. Klienci za przejazd mogą płacić kartą lub gotówką.

 

Rozwiązania i usługi na zapotrzebowanie

Rosnące zapotrzebowanie na indywidualną mobilność sprawia, że coraz trudniej organizatorom transportu publicznego skutecznie zaspokajać indywidualne potrzeby transportowe. Pionierskie rozwiązanie „WE MOBILITY” firmy Trapeze zapewnia operatorom transportowym jedną platformę do zaspokojenia różnych potrzeb pasażerów. Obsługuje kilka łańcuchów, w tym rezerwację, planowanie podróży, dysponowanie i zarządzanie operacjami, a także informacje zwrotne z podróży w czasie rzeczywistym, tworząc wartość dodaną dla operatora i klienta. WE MOBILITY opiera się na serii modułowych, skalowalnych elementów IT, które można skonfigurować, jako samodzielne lub w pełni zintegrowane systemy.

 

Efektywne zarządzanie zajezdnią i flotą

Nowa seria produktowa „PitStop” firmy Trapeze pozwala operatorom usług transportowych monitorować stan swojej floty dzięki skutecznej kontroli zasobów do konserwacji, stanów pojazdu i planowanych konserwacji. System oferuje kluczowe wsparcie w zakresie dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa pojazdów, zwiększając w ten sposób przejrzystość, wydajność i obniżając koszty. Seria PitStop obecnie składa się z trzech rozwiązań, które mogą być używane pojedynczo lub w kombinacji: Trapeze Enterprise Asset Management SmartTEAM pomaga w zarządzaniu stanem technicznym pojazdów, SmartMonitor to oprogramowanie do monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym – paliwo, bateria, ekodriving, a SmartParking to oprogramowanie do zarządzania parkingami i zajezdniami, które zapewnia kompleksowy, szczegółowy przegląd lokalizacji pojazdów nie będących w użyciu operacyjnym.

Operatorzy kolejowi również zaufali Trapeze, wykorzystując technologię Enterprise Asset Management (EAM), aby skutecznie stawić czoła wyzwaniom. Rozwiązanie EAM firmy Trapeze ułatwia monitorowanie całej infrastruktury w czasie rzeczywistym: taboru, instalacji i całych odcinków torów. Rozwiązanie umożliwia przedsiębiorstwom kolejowym obniżenie kosztów eksploatacji i utrzymania infrastruktury i taboru, przy jednoczesnym wydłużeniu ich żywotności i zwiększeniu bezpieczeństwa operacyjnego.

 

Bilety: automatyczne rejestrowanie podróży ze smartfonów

Rozwiązanie ComfoAccess® firmy Trapeze sprawia, że korzystanie z miejskiego transportu publicznego jest wygodniejsze niż kiedykolwiek: wsiadasz, jedziesz i płacisz - bezstykowo i bez gotówki. Od pewnego czasu Trapeze oferuje rozwiązanie Be-in / Be-out przy użyciu inteligentnych kart. To rozwiązanie zostało teraz wzbogacone o system Check-in / Be-out na smartfony: po prostym uruchomieniu aplikacji przed rozpoczęciem podróży pasażerowie mogą podróżować bez konieczności podejmowania dalszych działań. System biletowy automatycznie wykrywa koniec podróży i odpowiednio ją rozlicza.

 

Innowacyjna autonomiczna mobilność jutra

AMoTech GmbH kładzie nacisk na autonomiczną mobilność i rozwija powiązane usługi i rozwiązania. Firma ma siedzibę w Neuhausen am Rheinfall w Szwajcarii i jest spółką całkowicie zależną od Grupy Trapeze. AMoTech integruje pojazdy z autonomiczne w istniejących systemach sterowania i pomaga organizatorom miejskim i operatorom transportu w realizacji ich wizji autonomicznej mobilności. Od marca 2018 roku na drogach publicznych w Neuhausen am Rheinfall kursuje pojazd autonomiczny w ramach projektu „Route 12”. Jest obsługiwany przez Verkehrsbetriebe Schaffhausen (VBSH). Integracja z systemem sterowania Trapeze przynosi duże korzyści zarówno pasażerom, jak i dyspozytorom, dzięki czemu np. informacje dla pasażerów są w pełni dostępne na wszystkich dostępnych kanałach, takich jak wyświetlacze informacji pasażerskiej na przystankach i smartfony. Ponadto, we współpracy z miastem wkrótce zostanie wprowadzona usługa transportu na żądanie z wykorzystaniem pojazdów autonomicznych. Celem jest rozwiązanie problemu pierwszej mili i ostatniej mili, które doskonale uzupełnia regularne linie transportu miejskiego.

 

Trapeze na sesjach Expo:

Podczas UITP Trapeze zaprezentuje dwa innowacyjne, rozwiązania przyszłości. Podczas sesji poświęconej „Eksploatacji flot autobusów elektrycznych” Trapeze pokaże, jak efektywnie minimalizować nieproduktywne czasy dzięki rozwiązaniu „Pit Stop”. Natomiast w zakresie „integracji usług reagowania na zapotrzebowanie w miejskich sieciach transportowych”, Trapeze lideruje w wykorzystywaniu zautomatyzowanych pojazdów. Firma przedstawi, w jaki sposób rozwiązania dla pierwszej mili i ostatniej mili mogą uczynić transport publiczny bardziej atrakcyjnym i wpłynąć na zwiększenie liczby pasażerów

ITS oraz systemy biletowe

+41 58 911 11 11

Planowanie I zarządzanie operacyjne

+45 87 44 16 00

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Poproś o prezentację

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Poproś o informację