Kontakt
Obsługa klienta
Newsletter

System ITS

System kontroli operacji ITS LIO firmy Trapeze wspiera władze transportowe w lokalnym sektorze transportu publicznego w oparciu o wiedzę technologiczną, ekologiczną i ekonomiczną.
Oferuje dyspozytorom stały przegląd wszystkich operacji. Z jednej strony pozwala to na szybkie wykrycie incydentów i doprowadzenie do normalnego działania sieci, a z drugiej strony optymalizację wykorzystania pracowników i pojazdów. W skrócie: Wydajność procesów firmy jest większa, a wymagania dotyczące zasobów są minimalizowane.

System kontroli operacyjnej AVLC/ITS

Transport publiczny zawsze pod kontrolą

Centrum sterowania jest sercem naszego systemu kontroli operacji. Stąd dyspozytorzy mają dostęp do wszystkich funkcji systemu. Wszystkie stacje robocze posiadają w pełni graficzny, intuicyjny interfejs użytkownika. Odpowiada on najnowszym zasadom ergonomii. Oprogramowanie sterujące komputera może być wysoce sparametryzowane. W ten sposób możliwe jest uwzględnienie indywidualnych wymagań każdej firmytransportu publicznego.

Czytaj więcej

 • Radio - połaczenia głosowe i przesył danych
  System radiowy stanowi szkielet nowoczesnego automatycznego systemu lokalizacji i sterowania pojazdem, ponieważ wszystkie scentralizowane i zdecentralizowane komponenty są połączone radiowo. Nasz system doskonale nadaje się do wykorzystania w połączeniu z radiem cyfrowym, analogowym i publicznymi sieciami radiowymi. W ramach systemu sterowania pojazdy na trasie komunikują się w zależności od tego, które kanały komunikacyjne są dostępne: analogowo, cyfrowo (TETRA, TETRAPOL, GSM, GPRS, UMTS) lub innymi dostępnymi, uzgodnionymi systemami.
   
 • Centrum zarządzania danymi
  Wszystkie komponenty systemu korzystają z centrum danych, które zarządzania nimi i przekazuje do pojazdów. W rezultacie dane dotyczące systemu sterowania i wszystkich składników uczestnika muszą zostać zarejestrowane tylko raz. Dzięki temu oszczędza się czas i w łatwy sposób wdraża nowe informacje we wszystkich pojazdach.
   
 • Analiza danych i raportowanie
  Moduł Business Intelligence (LIO-BI) firmy Trapeze, zapewnia szczegółową ocenę i analizę zebranych danych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ustrukturyzowane bazy danych i narzędzia przedstawiają również zagrożenia i możliwości, które w mogą nie być oczywiste. Przyjazne dla użytkownika raporty wizualizują procesy i sytuację sieci. Zapewnia to niezawodną podstawę do usprawnień procesów i decyzji dotyczących zarządzania.
   
 • Monitorowanie wydajności
  Automatyczna rejestracja danych operacyjnych za pomocą naszego systemu jest podstawą do planowania dyspozytorskiego. Wyniki ocen statystycznych wnoszą istotny wkład w optymalizację operacji i usług. Zebrane dane można również skondensować w statystykach długoterminowych w celu szczegółowej analizy przyczyn błędów (lokalizacja, czas i rodzaj błędu). W ten sposób można opracować konkretne sugestie, aby zmniejszyć liczbę problemów. Statystyka długoterminowa może być również wykorzystana do sprawdzenia powodzenia zainicjowanych działań.
   
 • Zliczanie pasażerów
  Firma Trapeze opracowała funkcję oprogramowania, która umożliwia ocenę liczby pasażerów bezpośrednio w naszym rozwiązaniu Business Intelligence. 
   
 • Informacja pasażerska w czasie rzeczywistym
  Pasażerowie doceniają zalety naszego systemu, dzięki niemu korzystają ze zwiększonej punktualności, najkrótszych możliwych czasów podróży i perfekcyjnie dopasowanych połączeń. Jednocześnie są oni w pełni informowani zarówno przed podróżą, jak i w jej trakcie o wszelkich zakłóceniach. Dzięki naszym wyświetlaczom SmartInfo wiedzą w czasie rzeczywistym, czy ich autobus lub tramwaj rzeczywiście będzie o czasie. Podczas podróży wielofunkcyjne monitory i ogłoszenia dostarczają najświeższych informacji.
  Czytaj więcej 

Systemy pokładowe dla aubotusów i pojazdów szynowych

Komunikacja w pojeździe

Nasze systemy pokładowe dla autobusów i tramwajów wspierają kierowców w ich pracy i pozwalają firmom transportu publicznego na skuteczne zarządzanie pojazdami w określonym czasie. Ponad 35 000 komputerów pokładowych Trapez jest obecnie w użyciu na całym świecie, co potwierdza ich łatwość instalacji, wysoką wydajność, niezawodność, długą żywotność i łatwą konserwację.

 • Wyświetlacz informacji pasażerskiej
  Elegancko zaprojektowany i uniwersalny wielofunkcyjny wyświetlacz MFD umożliwia centrum sterowania na przekazywanie pełnej informacji pasażerskiej przez cały czas, pomagając tym samym osobom dojeżdżającym do pracy i pasażerom, którzy nie są zaznajomieni z lokalnymi rozkładami jazd i linii. Informacja o przesiadkach jest szczególnie przydatna dla pasażerów planujących dłuższe trasy. W przypadku problemów lub opóźnień czas odjazdu jest stale aktualizowany.
  Czytaj więcej
   
 • Drukarka biletowa z komputerem pokładowym
  Innowacyjny komputer pokładowy z drukarką biletów wyróżnia się nowoczesną stylistyką, która ma przypominać smartfon. Dwa czytelne terminale dla kierowcy i pasażera są wyposażone w łatwy do czyszczenia szklany front. Solidny mechanizm obrotowy pozwala na odpowiednie ustawienie wyświetlaczy umożliwiając montaż w dowolnym typie pojazdu. Zapewnia to zoptymalizowaną ergonomię dla kierowców i pasażerów. Właściwości te sprawiają, że ticontrol.550 jest również idealnym wyborem do wykorzystania stacjonarnego np. w kasach.
  Czytaj więcej
   
 • Mobilny automat biletowy
  Kompaktowy mobilny automat biletowy odzwierciedla obecne i najnowsze trendy oraz wymagania firm działających w obszarze publicznego miejskiego transportu pasażerskiego w Europie.
  Czytaj więcej
   
 • Kasownik biletowy
  Kasownik biletów jest zaprojektowany i licencjonowany do użytku w pojazdach szynowych i drogowych w sektorze transportu publicznego. Jest niezwykle wytrzymały i ma długą żywotność. Ze względu na zastosowaną technologię, wymaga bardzo niskich nakładów utrzymaniowych. Jest odpornych na zużycie i łatwy do utrzymania w czystości. Kasowniki firmy Trapeze oferują wysoki poziom funkcjonalności połączony z eleganckim wyglądem.
  Czytaj więcej
   
 • System kontroli dostępu
  Trapeze Entry to pierwsze urządzenie z szeregu inteligentnych terminali skanujących zaprojektowanych specjalnie w celu ułatwienia elektronicznych i mobilnych programów biletowych. 
  Czytaj więcej

   

   

Usługi - Jesteśmy partnerem dla naszych klientów

Od ponad 40 lat jesteśmy niezawodnym i kompetentnym partnerem dla naszych klientów i zapewniamy usługi wysokiej jakości. Nasza kompleksowa oferta usług jest całkowicie dostosowana do potrzeb i wymagań klientów. Gwarantuje to sprawne funkcjonowanie naszych rozwiązań i systemów. 

Nasze usługi:

 • Całodobowe wsparcie - hotline
 • Portal klienta i konserwacja zapobiegawcza
 • Programy szkoleniowe dla użytkowników i zarządu
 • Programy e-learningowe dostępne w dowolnym miejscu i czasie
 • Wewnętrzne centrum napraw sprzętu

ITS oraz systemy biletowe

+41 58 911 11 11

Planowanie I zarządzanie operacyjne

+45 87 44 16 00

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Poproś o prezentację

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Poproś o informację