Kontakt
Obsługa klienta
Newsletter

Efektywne zarządzanie załogą i pojazdami

Uważamy, że skuteczne planowanie i wykonywanie usług zgodnie z rozkładem jest kluczowym elementem transportu publicznego. Poznaj rozwiązania do planowania dyżurów i alokacji załogi oraz pojazdów i już dziś pomyśl ile możesz na tym zyskać.

Wyzwanie: Zwalczanie nieefektywności

Skuteczne planowanie i wykonywanie usług zgodnie z rozkładem jest dużym wyzwaniem dla każdego operatora transportu publicznego. Poza codziennym stawianiem czoła zaplanowanym i nieplanowanym nieobecnościom pracowników w sposób zapewniający sprawne funkcjonowanie sieci, zespół alokujący musi przestrzegać prawodawstwa dotyczącego przejazdów; zarządzać w nieoczekiwanych sytuacjach planowymi przejazdami i mierzyć się z wszelkimi wyzwaniami, które występują w ciągu dnia operacyjnego. Istotne jest kontrolowanie kosztów i monitorowanie pokrycia zaplanowanych tras.

Zarządzanie setkami pojazdów i nawet tysiącami kierowców jest procesem stresującym i czasochłonnym. Są niemal nieskończone możliwości nagłych sytuacji. Każdy incydent, niezależnie czy spowodowany przez czynnik ludzki czy nie, wpływa na punktualność – zawsze odczuje to czekający na przystanku pasażer. Jak minimalizować ryzyko?

Rozwiązanie: uproszczenie i usprawnienie procesów

System zarządzania dyżurami i alokacji pojazdów, upraszcza i usprawnia proces przydzielania pojazdów i kierowców oraz zachowania rezerw zapewniając szczegółowy przegląd operacji. System ma potencjał do zrewolucjonizowania operacji w biurze obsługi ruchu transportu publicznego, ponieważ ludzkie błędy są eliminowane, a koszty znacznie zredukowane. Zespół dyspozytorski, dzięki dostępowi do informacji i łatwemu generowaniu raportów, może pracować spokojniej wiedząc, że prace odbywają się zgodnie z normami prawnymi. Przedsiębiorstwo dodatkowo oszczędza dzięki unikaniu kilkukrotnego wprowadzania danych i niwelowaniu nadgodzin, których uniknąć można dzięki stosowanym rozwiązaniom.

Kierowcy korzystają z łatwego, dostępnego online kompleksowego portalu, w którym mogą uzyskać szczegółowy dostęp do ich obowiązków i urlopów, a także mogą skorzystać z systemu proponowania zamian, koncentrując się na przewozie pasażerów w bezpieczny i terminowy sposób.

Korzyści wzajemne

System Trapeze do zarządzania operacyjnego zapewnia efektywne wykorzystanie personelu i pojazdów. Zawiera szczegółowy przegląd operacji na każdy dzień roboczy. Oferuje również wiele innych ważnych korzyści, w tym:

• Wiarygodniejszy rozkład jazdy

• Zwiększoną satysfakcja pasażerów

• Optymalizację kosztu zarządzania personelem, czasu pracy i minimalizacji nadgodzin

• Szybkie i skuteczne decyzje na pojawiające się zmiany i zakłócenia w codziennej pracy - incydenty, które mogą być bardzo kosztowne.

ITS oraz systemy biletowe

+41 58 911 11 11

Planowanie I zarządzanie operacyjne

+45 87 44 16 00

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Poproś o prezentację

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Poproś o informację