Kontakt
Obsługa klienta
Newsletter

Prosta komunikacja z pojazdami

Kierowcy autobusów i tramwajów stoją przed różnymi wyzwaniami w codziennym funkcjonowaniu. Ważne jest zatem, aby otrzymali oni wszystkie ważne informacje, których potrzebują, by sposób prosty i w krótkim czasie reagowali. Dzięki nowoczesnemu komputerowi pokładowemu posiadają przegląd sytuacji w rozkładzie jazdy, pozycję oraz kolejne przystanki, a pasażerowie bezpiecznie, szybko i wygodnie docierają się do miejsc docelowych. Systemy pokładowe dostarczają także ważne informacje do centrum sterowania, np. dyspozytorzy otrzymują podstawowe dane wymagane do zarządzania flotą pojazdów w sieci, zapewniając tym samym płynne operacje. Komputery pokładowe odgrywają również kluczową rolę w zapewnieniu wiarygodnej informacji pasażerskiej w pojeździe.

Wyzwanie: Uproszczenie komunikacji z pojazdami

Niezawodna komunikacja z kierowcą i pojazdem stanowi podstawowy element dobrze funkcjonującego systemu transportu publicznego. Czy spodziewasz się, że bez tego dyspozytorzy optymalnie rozmiesczą pojazdy? Czy kierowcy w prosty sposób obsługują komputer pokładowy, uzyskując niezbędne podczas kursu informacje, gdy tylko tego potrzebują? Czy kierowcy mogą komunikować się z centrum sterowania operacyjnego za naciśnięciem jednego przycisku? Czy można znaleźć to wszystko w jednej niezawodnej jednostce, która jest łatwa w instalacji i konserwacji?

Rozwiązanie: Najnowocześniejsze systemy pokładowe

Jako firma transportu publicznego oczekujesz niezawodnej komunikacji pomiędzy centrum sterowania a kierowcami, pojazdami i innymi urządzeniami wewnątrz autobusów i tramwajów. Najnowocześniejsze komputery pokładowe są łatwe w obsłudze dla kierowców. Po naciśnięciu jednego przycisku otrzymują oni wszystkie niezbędne informacje, których potrzebują na temat sytuacji w rozkładzie jazdy, wiadomości z centrum sterowania, a także komunikaty o błędach w podłączonych urządzeniach. Automatyczne uruchamianie komputera pokładowego powoduje rozpoczęcie identyfikacji zadań, takich jak sterowanie przełącznikiem linii, światłem drogowym, komunikaty przy zatrzymywaniu, przełączanie tekstów itp. Pasażerowie natomiast korzystają z informacji kierowanej przez komputer pokładowy do wyświetlaczy wielofunkcyjnych wewnątrz pojazdów,.

Korzyści: Wiarygodna informacja, prosta komunikacja

Nowoczesne platformy komunikacyjne są korzystne dla kierowców, dyspozytorów i pasażerów. Systemy pokładowe oferują kierowcom ogromne wsparcie w wykonywaniu ich pracy. Komputer pokładowy z ekranem dotykowym wyświetla automatycznie wszystkie istotne informacje. Wygodna komunikacja dzięki połączeniom tekstowym i głosowym oraz przesył danych zapewnia niezawodną komunikację w autobusach i tramwajach. Kierowcy mogą zachować spokój, ponieważ wiedzą, że zawsze mają połączenie z centrum sterowania, kiedy tylko tego potrzebują.

Komputer pokładowy dostarcza dane do centrum sterowania operacyjnego w czasie rzeczywistym, informując o bieżącej pozycji pojazdu. Zapewnia to pasażerom informacje w czasie rzeczywistym na temat tras i zapewnionych przesiadek, wewnątrz pojazdu przy użyciu wyświetlaczy. Łatwa instalacja i konserwacja oraz najwyższa wydajność przekonały operatorów transportu publicznego na całym świecie do inwestowania w systemy pokładowe.

ITS oraz systemy biletowe

+41 58 911 11 11

Planowanie I zarządzanie operacyjne

+45 87 44 16 00

Zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Poproś o prezentację

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Poproś o informację